przychodnia kolejowa przemyśl medycyna pracy

Przemyśl Stomatolog
przychodnia kolejowa przemyśl medycyna pracy
409

Views

medycyna (41)Lekarz to jedna z najbardziej odpowiedzialnych, a zarazem najpiękniejszym profesji, jaką może wykonywać człowiek, bo to właśnie w jego rękach często spoczywa nasze życie i zdrowie.

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat, dzięki rozwojowi technologii, a w szczególności elektroniki i materiałoznawstwa, nastąpił ogromny postęp w ochronie zdrowia. Chirurdzy mogą wykonać operacje, które przedtem były niemożliwe, dokonuje się przeszczepów prawie wszystkich narządów, a sztuczne tkanki nie budzą zdziwienia.
Swój postęp medycyna, w dużej mierze, zawdzięcza ogromnym nakładom finansowym. Produkcja nowoczesnych protez, implantów, czy leków jest bardzo kosztowna, a lwią część tych kosztów pochłaniają wcześniej przeprowadzane badania naukowe. Dzięki temu mamy leki najnowszej generacji, które szybko i skutecznie działają, często ratując życie, a przynajmniej, w istotnym stopniu, je przedłużają.
Niestety, w ostatnich latach, nastąpiła duża komercjalizacja służby zdrowia. Za wizytę u specjalisty, trzeba płacić, bo nie sposób czekać w kolejce kilka, czy kilkanaście miesięcy.

Pozostałe artykuły o medycynie oraz zdrowiu:

Review Overview
User Rating:
0/5
(39 votes)
Written by admin